سوالات متداول

در این مرکز برای هر گونه تصویربرداری نوبت دهی به صورت تلفنی قابل انجام نیست و حتما باید به صورت حضوری و با نسخه پزشک برای گرفتن نوبت اقدام کنید و برای نوبت دهی به صورت غیرحضوری باید از طریق وب سایت مرکز و یا واتساپ و ایتا مرکز (شماره 09148521602) اقدام نمایید.

برای دریافت جواب بصورت غیرحضوری می توانید با مراجعه به وبسایت مركز و قسمت دریافت جواب با وارد كردن شماره موبایل و كد ملی بیمار نسبت به دانلود جواب اقدام نمایید. ولی برای دریافت جواب بصورت حضوری ارائه رسید بیمار و یا تصویر آن الزامیست و در صورت گم کردن رسید بیمار، کارت شناسایی دارای کد ملی بیمار و یا تصویر آن لازم می باشد.  برای دریافت ریپورت بصورت حضوری به طبقه دوم بخش جوابدهی مراجعه فرمایید 

تامین اجتماعی

سلامت

نیروهای مسلح

بانك تجارت 

بانك سپه

بانك ملت

بانك كشاورزی

بانك توسعه صادرات ایران

صدا و سیما 

سردفتران و دفتریاران

آتیه سازان حافظ

آسیا

ایران

دانا

البرز

دی

پارسیان

نوین

بانك رفاه

سردفتران و دفتریاران

پذیرش مرکز همه روزهای کاری از ساعت 8 صبح الی 21 شب به صورت یکسره دایر می باشد به جز روزهای پنجشنبه که از ساعت 8 صبح الی 20 عصر پذیرش دایر می باشد. (روزهای تعطیل رسمی پذیرش مرکز نیز تعطیل می باشد.)

مهلت تعیین شده برای جواب (ریپورت) تصویربرداری های مرکز تصویربرداری پژواک، 3 روز کاری می باشد که تاریخ و ساعت جوابدهی بر روی رسید بیمار ذکر شده است. ولی بعد از زمان ذکر شده بر روی رسید بیمار جواب آماده و همه روزه از ساعت 8:30 صبح الی 20 عصر قابل تحویل می باشد و در صورت آماده شدن جواب زودتر از تاریخ ذکر شده در رسید بیمار، پیامکی به شماره تلفن همراه بیمار مبنی بر آماده شدن جواب ارسال می گردد.

برای انجام تمامی تصویربرداری ها بایستی دفترچه یا کارت ملی به همراه تمامی مدارک پزشکی قبلی خود را به همراه داشته باشید در ضمن برای انجام تصویربرداری MRI به همراه داشتن یکدست لباس یکبار مصرف نیز الزامی می باشد.

در موارد اورژانسی، نوبت های نصف شب طی دو یا سه روز آینده و در موارد غیر اورژانسی معمولا نوبت های روز طی یک الی دو هفته آتی امکانپذیر می باشد.

سی تی اسکن های ساده و بدون تزریق معمولا در همان روز کاری قابل پذیرش و انجام می باشند. ولی سی تی اسکن های با تزریق با توجه به آمادگی های قبل از انجام تصویربرداری معمولا یک الی دو روز بعد از پذیرش امکانپذیر می باشد.

رادیولوژی های ساده و بدون تزریق معمولا در همان روز کاری قابل پذیرش و انجام می باشند. ولی رادیولوژی های با تزریق (عکس رنگی) با توجه به آمادگی های قبل از انجام تصویربرداری معمولا یک الی دو روز بعد از پذیرش امکانپذیر می باشد.

ماموگرافی معمولا در همان روز کاری قابل پذیرش و انجام می باشد و فقط بهتر است قبل از مراجعه برای انجام ماموگرافی بیمار استحمام نماید.

سنجش تراکم استخوان و رادیولوژی دهان و دندان معمولا در همان روز کاری قابل انجام است.

نوبت دهی بخش سونوگرافی معمولا در شیفت صبح بین ساعت های 10 الی 14 و شیفت بعد از ظهر بین ساعت های 15 الی 20 قابل انجام است. برای گرفتن نوبت سونوگرافی با مراجعه حضوری و یا غیرحضوری (از طریق واتساپ یا ایتا) با توجه به نسخه بیمار در همان روز و یا دو یا سه روز آینده قابل انجام می باشد.

تغییر نوبت به صورت حضوری انجام می شود و فقط در موارد استثنائی و برای بیماران شهرستانی از طریق تلفن امکانپذیر می باشد.

در مواردی که بیمار با تاخیر جهت تصویربرداری مراجعه نماید مرکز سعی خواهد کرد تا جائی که امکان دارد در همان روز کاری تصویربرداری شما را انجام دهد. در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد بایستی نسبت به تغییر نوبت و یا عودت و دریافت هزینه خود اقدام نمایید.

پزشک می تواند با ورود به وب سایت مرکز و با ورود به پنل پزشک و با جستجوی کد ملی بیمار نسبت به مشاهده تصاویر بیمار اقدام نماید.

بیمار می تواند با ورود به وب سایت مرکز و با ورود به پنل بیمار و با وارد کردن كد ملی نسبت به مشاهده تصاویر خود اقدام نماید.

بیمار و یا همراه بیمار می تواند با ارائه رسید دریافت وجه نسبت به عودت پرونده و دریافت هزینه اقدام نماید.

به هیچ وجه امکان تصویربرداری با دفترچه شخص دیگری غیر از بیمار وجود ندارد و در صورت احراز تخلف دفترچه بیمار ضبط و به بازرسی بیمه ارجاع داده می شود. ضمنا در صورت تجویز نسخه الکترونیکی به همراه داشتن کارت ملی برای تصویربرداری الزامیست.

مدارک مورد نیاز برای بیمه تکمیلی رسید دریافت وجه و کپی ریپورت بیمار به همراه برگ سوم نسخه تحریر شده پزشک و یا در صورتی که به صورت الکترونیکی تجویز شده باشد به پذیرش اطلاع دهید تا کپی نسخه الکترونیک را از سایت گرفته و به شما تحویل دهند.

سوالی دارید؟

چنانچه پاسخ سوال تان را در اینجا پیدا نکردید، سوال تان را با ما مطرح کنید